Brawo Wiara jest nietypowym blogiem o wierze. W naszym świecie wszystko się zmienia i również wiara sama w sobie… ale na końcu wiara nie szkodzi!


o mnie

Cześć wszystkim, jestem David, mam jeszcze dwójkę przed wiekiem, i prowadzę tego bloga o wierze. W tygodniu jestem inżynierem. A w niedzielę jestem kościelnym. Lubie chodzić na siłownię, grać na pianinie, spotykać się ze znajomymi i jak każdy podróżować.

motywacja do prowadzenia bloga

krótki opis

Motywacja do pracy nad brawo wiara jest następująca:
Ludzie odchodzą od wiary i nie dbają o duszę. Ważne jest, żeby ludzie zaczęli znowu dbać o dusze przez wiarę i żeby była równowaga „wewnętrzna” i „zewnętrzna”.

Po co taki blog?

Już tłumaczę mój pomysł: Dzisiaj „wartość rynkowa” człowieka zależy od kilku faktorów: wygląd, kasa i znajomości! Nad każdym faktorem dzielnie pracujemy każdego dnia i jak widać co raz bardziej każdy z faktorów się poprawia. Wszystkie te faktory są widoczne dla innych ludzi: wygląd, kasa i znajomości!

Ale co z wiarą? No właśnie, wiary nikt obcy nie widzi, to po co nad nią pracować? Może to przypadek, może nie, ale im bardziej oddalamy się od wiary, tym więcej depresji, więcej narkotyków, więcej samobójstw i więcej samotności. Przecież jest wszystko: wygląd, kasa i znajomości! Jeszcze jak mamy tego dużo, to przecież tym bardziej powinniśmy się cieszyć i być szczęśliwymi. Dobrze, że pracujemy nad „naszą wartością rynkową”, ale chyba czas refleksji, czas dla duszy jest też ważny, bo inaczej nie ma równowagi. Według mnie dusza i wiara chodzą razem za rękę.

Wiara nie składa się tylko z chodzenia co niedzielę do kościoła. Według mnie wiara przekłada się na wiele więcej spraw: na refleksję własnych czynów, słuchanie własnych myśli, pomaganie i angażowanie się we wspólnocie, miłość, dobroć, bycie na tyle egoistyczną osobą i brać czas dla siebie na modlitwę czy medytację.

Chyba chcę powiedzieć, że cel tego blogu jest obudzenie naszej potrzeby do wiary i stanu bycia szczęśliwą osobą. Ważna jest równowaga!

Pozdrawiam i pamiętaj, że wiara nie szkodzi!

monetaryzacja bloga

Pieniądze zarabiam w swojej pracy, a tutaj nie muszę. Aczkolwiek będzie fajnie, jeżeli brawo wiara będzie w stanie zarabiać pieniądze, wtedy można udostępniać jeszcze lepszą treść, pomagać innym, itd.

Myśle, że na początek będzie to przez reklamy ceneo. Nikomu to nie zaszkodzi porównać ceny produkty i go póżniej taniej kupić.

W przyszłości może dodam fajną odzież.